Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Prijatelj foruma sajt o standardu zebraste zebe http://www.wix.com/vedranmatkovicos/szz#
Napiši novu temu   Odgovori na porukuShare | 

Inkubator za jaja (rotacija jaja)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
batinic

Broj poruka: 78
Datum upisa: 13.04.2012
Godina: 30

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Ned Apr 22, 2012 9:52 pm

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img708/4677/img0090afl.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img43/2452/img0091axp.jpg#

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img805/3779/img0093ay.jpg#

ovako izgleda kompletam ink
Nazad na vrh Ići dole
batinic

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Ned Apr 22, 2012 9:59 pm

znaci da samo na kratko objasnim ovde je u pitanju home made inkubator zbaci sve sam ja radio sam sa pomoc jednog mog prijatelja koj mi je radio elektroniku inace termostat je precican u 0.1 oscilacija temperature je svega 0.3 to je odlicno za tako veliki viseslojni inkubator ima kruzni protok vazduha koj ga mesa kuler od 24v koj radi na 220w grejaci su sijalice 4 od 100w paralelno vezane tako da zasteda na struju sa takvim mvezivanjem je kao da radi na 2 siajlivce inace mnogi su pobornici sijalica ali da znate da enam boljeg grejaca posto varazu mozes da menjas kad god oces samo promeni sijalicu i to je to

pozdarv ako mogu tu sam da pomognem sviam koj zele sami sebi da naprave velika i funkcionalan ink a da ne plate ????? evra
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Broj poruka: 629
Datum upisa: 12.12.2011
Godina: 19

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Pon Apr 23, 2012 11:24 am

Jel mi se vise isplati da napravim inkubator za 50 kokosih jaja ili da kupim gotov?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Broj poruka: 242
Datum upisa: 29.02.2012
Godina: 17

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Pon Apr 23, 2012 2:15 pm

sve zavisi sta vise tebi odgovara, ali ja mislim da ti je bolje da narucim jer ti je to 50evra i jos ti negde bude reci 10evra ali ne verujem i da ce toliko biti transport expres postom i tebi super...
jer nije preporucljivo zezati se sa strujom, mozes nesto da izstavis a ovako stankovic ti sve lepo napravi i sijalicu imas, i mozes da mu kazes da ti stavi ventilator, i superiska ti bude...
Nazad na vrh Ići dole
batinic

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Uto Apr 24, 2012 9:10 am

ako si zeljan i ako imas vreemna i vilje a nezuri ti se za nasada jaja onda mozes a kupis od stankovica delove za samogradnju ali ako nevolis da eksperementiras sa strujom i elektronikom onda ti je bolje da narucis od njega gotov inkubator covek je izvrsan inovator moze ti napraviti sve sto ti zamislis tako da na tebi je da odlicis nece da ti izadze nesto velia razlika da ga ti pravis i da ti stankovic posalje gotov a inace ako narucujes naruci sa automatskim okretanjem jaja i sa ventilatorom vodu mozes da dosipavas rucno na svaka 3-4 dana zavisi od posude to ti je moj savet pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Broj poruka: 629
Datum upisa: 12.12.2011
Godina: 19

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Uto Apr 24, 2012 10:42 am

batinic ::
ako si zeljan i ako imas vreemna i vilje a nezuri ti se za nasada jaja onda mozes a kupis od stankovica delove za samogradnju ali ako nevolis da eksperementiras sa strujom i elektronikom onda ti je bolje da narucis od njega gotov inkubator covek je izvrsan inovator moze ti napraviti sve sto ti zamislis tako da na tebi je da odlicis nece da ti izadze nesto velia razlika da ga ti pravis i da ti stankovic posalje gotov a inace ako narucujes naruci sa automatskim okretanjem jaja i sa ventilatorom vodu mozes da dosipavas rucno na svaka 3-4 dana zavisi od posude to ti je moj savet pozdrav
Hvala narucicu znaci ima i za 50 jaja automacki.
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Broj poruka: 85
Datum upisa: 21.05.2011
Godina: 49

PočaljiNaslov: Re: Inkubator za jaja (rotacija jaja)   Pon Maj 14, 2012 12:00 am

evo i moj inkubator po principu "uradi sam"... ali od vec postojece "pecnice" Smile

Nazad na vrh Ići dole

Inkubator za jaja (rotacija jaja)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura ::  :: -
Napiši novu temu   Odgovori na poruku