Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Prijatelj foruma sajt o standardu zebraste zebe http://www.wix.com/vedranmatkovicos/szz#
Share | 

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Sledeći
AutorPoruka
mica

Broj poruka: 263
Datum upisa: 15.01.2010
Godina: 59

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 7:42 pm

BOCKA ::
Miča,
Svaki moj komentar bio bi izlišan, slike govore sve !
Ja bi te zamolio ako je moguče da nam pokažeš na slici kako izgleda tvoje dvorište, voliere i sve okolo kako bi smo imali prestavu u kakvim uslovima odgajaš ptice.
Pozdrav Bocka
izvinjavam se sto ce ovaj post biti of topic. ali takva molba se ne odbija. ovaj klip je specijalno za BOCKU.
Nazad na vrh Ići dole
Steva

Broj poruka: 55
Datum upisa: 31.12.2009
Godina: 32

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 9:15 pm

Au Mico ovi tvoji u volijeri imaju maske kao da si ih bojio sa necim.... cheers

Poslednji izmenio Steva dana Sre Feb 17, 2010 7:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

Broj poruka: 106
Datum upisa: 02.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 11:31 pm

Miča prijatelju moj,
Veoma sam počaščen tvojim klipom, sad vidim zašto štiglice u toliki broj dolaze kod tebe.
Mogu zamisliti kako provodiš dane preko leta, nevolim da zavidim ljudima ali prvom prilikom kada mogu da iskoristim dočiču da popijemo po jednu kaficu i da doživim tvoj ptičji raj.
Ovo sam obečao i drugom ptičaru pa po svemu sudeči moraču napraviti jednu turneju kako bi smo se i bolje upoznali.
Još jednom hvala Miča na pažnji i CD je spreman za tebe.
Ima neke šanse da direkno CD dobiješ na ruci jer ponudio mi se neki ptičar da ide za svilajnac.
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Broj poruka: 918
Datum upisa: 29.12.2009
Godina: 33

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 9:03 am

Mico neznam sta da kazem, a da ljudi pre mene nisu rekli. Uslovi su savrseni, dobro hranis ptice i zbog toga imas lepo i zdravo jato.
Ovo je za svaku pohvalu, Mico svaka ti cast...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje

Broj poruka: 2493
Datum upisa: 21.12.2009
Godina: 27

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 12:12 pm

Lepo , lepo, prelepo.......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zikanis

Broj poruka: 13
Datum upisa: 10.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 3:50 pm

Svaka cast Mico,nema ovde sta da se kaze,sve pohvale.
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 5:42 pm

pevacka druzina na rucku. ustvari ovde ima samo nekoliko muzjaka. vecinom su zenke. probacu ove godine da ih parim na nacin kako to rade ma malti vec citav vek. jedan muzjak na 3-5 zenki. pare se u volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sub Feb 20, 2010 9:47 am

nisam znao da su se ljudi zavadili i podelili oko ptica i zbog ptica Shocked
vazno je da se ptice nisu zavadile Laughing
kako je na hranilistu za ptice danas:

predivan muzjak i zenka

interesantna zanka svetlih ledja. verovatno genska aberacija.

lepo jato. praznik za oci.

divan muzjak.
svakog proleca pustim po nekoliko stiglica iz volijere. medju ovim stiglicima su i te ptice. krajnji cilj mog rada sa stiglicima je da izlezene i prstenovane stiglice pustam iz volijere i tako povecam broj tih predivnih ptica u okruzenju. po prstenu zanacu da su to ptice izlezene u volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Broj poruka: 281
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 53

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sub Feb 20, 2010 10:11 am

Ta zenka verovatno je ahatna mutacija, slika nije iz bliza, to nije sigurno aberacija, takva ptica interesantna za odgoj jer se preko nje moze ubaciti ahatna mutacija.

Evo slike ahatne mutacije pa probajte da uporedite, ako je to ta ptica bi bila jako zanimljiva za dalju reprodukciju u prirodi takve mlade nece dati zbog naslednosti koja nije direktna

Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 11:50 am

zurka:
Nazad na vrh Ići dole

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 38Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Sledeći

Similar topics

-
» slike plastenika
» Slike iz gameplaya
» [gif/slike] ovde postujte zanimljive slikice, animacije i slicno :)
» Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
» Seme kardi-ja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-