Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Prijatelj foruma sajt o standardu zebraste zebe http://www.wix.com/vedranmatkovicos/szz#
Share | 

Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Sledeći
AutorPoruka
žako

Broj poruka: 620
Datum upisa: 07.04.2011
Godina: 46

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Pet Jul 27, 2012 12:15 pm

Evo malo i od mene za osvježenje stranice........

Nazad na vrh Ići dole
dino

Broj poruka: 69
Datum upisa: 07.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Čet Jan 24, 2013 3:30 pm

Pozz evo konacno izdvojio vremena posle silnih obaveza i ucenja (spremanja za skolu) izmjerio sam parilicu koju imam,dimenzije su 70x30x20 duzina visina sirina . Sada me zanima da li je to premalo za stiglice planiram da ih u njoj odvojim negdje sredinom marta i pocnem ih spremat za parenje . Znaci to bi bilo kad se prepolovi 35x30x20 ali bi ih ja opet spojio i opet bi bilo 70x30x20 . Ja stvarno imam veliku zelju i volju da izvedm mlade stiglice u kavezu jer moj stiglic(muzijak) obecava mnogo jer u ovim zimskim danima svaki dan je napolju tmurno i skoro bez svjetlosti ali to njega ne ometa da pjeva po 5 minuta najglasnije sto moze i tako od jutra do mraka ,zenka je takodje u odlicnoj formi, takodje ih redovno gledam kako se ljube. Ja ih trenutno hranim mjesavinom za kanrince uz dodatak suncokreta. 2-3 puta nedeljno im dajem tvrdo kuvano zumance sa malo keksa i malo maka. takodje im dajem narendanu sargarepu, maslacak tj glavicu maslacka ono bijelo na vrho sto se lako skida cim malo dune vjetar. i to je to. svijetlo imaju od 7h do 22h.
Nazad na vrh Ići dole
dino

Broj poruka: 69
Datum upisa: 07.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Pet Feb 01, 2013 11:22 pm

Poz ljudi ovih par dana se malo manje druzim sa svojim stiglicima ali sam primijetio da zenka pjeva tj pokusava da imitira muzijaka sta bi to trebalo da znaci. Inace 100% je zenka da ne bude nekih zabuna.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

Broj poruka: 199
Datum upisa: 01.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Uto Mar 26, 2013 3:14 pm

priprema u jeku.. ori se pesma majora
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Pon Apr 08, 2013 8:33 pm

Polako krece zavrsna priprema stiglica za razmnozavanje, povecava se kolicina vitamina, proteina i masti koji se nude stiglicima kroz hranu i vodi. Svako ima svoj metod, koje svakako treba izneti, ja sam ove godine resio da spojim parove malo ranije pa kako bude.Mlad sam covek, pa jos uvek imam vremena da trazim dobitnu ili pravu kombinaciju, trudim se da napredujem kako mi prostor i vreme dozvoljava.
Ove godine sam upario 3 para stiglica, jer dodatnih ptica i nemam, znaci sve snage su date u reprodukciju. 4 od 6 ptica imaju iskustva u odgajanju mladih, ostale pticu su dugo u mom posedu i naviknute na moj nacin odgoja.
Ovo je zenka, stara koka, 3 godine u mom posedu, prosle godine imala tesku povredu, tesku boles i jedno prevremeno mitarenje a kasnije i redovno mitarenje samo 2 meseca posle prevremenog, sto mi je bio znak da je ptica, zdravija da ne kazem potpuno zdrava. Danas se ponasa normalno, nikad ne bih rekao za neku pticu koja je bila sa druge strane linije zivota jednim krilom, njen muzjak takodje stari petao Very Happy

Drugi par, muzjak sa mog avatara, moj odgoj sa zenkom tinejdzerkom koja ga smara da se "ljube", dok je on za konkretne stvari.

Slike treceg para nemam, ali to je stari par, ptice su jos uvek zaljubljene i njihovo ponasanje je odlicno.
Sledece javljanje bice slike prinova, nadam se i pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

Broj poruka: 248
Datum upisa: 23.12.2009
Godina: 34

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Pon Apr 08, 2013 8:58 pm

Bravo Bogdane, prelep ambijent, naravno i balkancici.
Samo napred, zelim ti puno srece!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Uto Apr 09, 2013 6:41 pm

lepo ti je ovo bogdanik.. samo napred
Nazad na vrh Ići dole
gocke

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Čet Apr 11, 2013 6:12 pm

Evo danas i kod mene spojeni parovi, posto je bio POP i osvestio kucu i ptice. E sad samo cekamo i nadamo se pilicima.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Pon Maj 06, 2013 9:37 am

Posle katastrofe u mom pticarniku ipak neko svetlo na kraju tunela.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

PočaljiNaslov: Re: Razmnozavanje štiglica u avikulturi   Čet Maj 16, 2013 8:09 pm

i kod mene lose, tj zenke svijaju mnogo lose ili nikako gnezda, samo ubace tu i tamo po neki koncic. Za sada ima jaja kod nekoliko zenki i jedna tura izvedena

Nazad na vrh Ići dole

Razmnozavanje štiglica u avikulturi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 28 od 43Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Sledeći

Similar topics

-
» razmnozavanje japanske jabuke (kaki)
» Razmnozavanje štiglica u avikulturi
» Gould amadine (Choloebia gouldiae)
» Spisak Lekova
» Video klipovi stiglica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura ::  ::  ::  :: -