Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Share | 

Patuljasta kokinkina...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
zoranknez

Broj poruka: 144
Datum upisa: 07.03.2010
Godina: 55

PočaljiNaslov: Patuljasta kokinkina...   Pon Apr 12, 2010 9:14 pm

Patuljasta kokinkina
Na osnovu bogatog perja i niskog stava, ova rasa izgleda kao slatka i popunjena loptica. U proseku kokoška je teška 750 grama, a petao 850 grama.
Dve trećine perja sastoji se iz mekanog, širokog paperja. Samo prednja trećina je od čvrstog perja. Perje na butkama i prstima zaokružuje okruglastu pojavu.
Visoko rasna živina u formi je punija, ima širok trup, niska prsa, širok stav i napred izbačeno telo. Gusto vratno perje pada im na leđa. Zadnji deo tela sastoji se iz širokih leđa, sedlaste partije i zadnjeg dobro okruglog dela. Forma tela je duga, odlično popunjena perjem. U donjem delu je razvijen. Rep je dug i uspravan. Glava je relativno mala. Kresta je jednostavna i uspravna sa malom zastavom na kraju potiljka. Obrve su ispupčene i lučne. Oči su narandžaste do crveno-braon boje. Vratna kresta je crvena, kod petla izražena, a kod kokoške mala. Ušne minđuše su male. Kokoška izgleda još loptastije zbog popunjenosti sedlastog jastuka i ispršenog tela.
Bela, crvena, crna, crno-bela (mućkana), žuta, plava, grao, graorasta, žuto-bela graorasta, jarebičasta, boja breze, tamno srebrno-vratna, žuta-kolumbija, boja žita, srebrno žitna boja, braon boja poprskana crnim lučnim crticama, zlatnovratna. Kokin kina je obožavana rasa i sve se više proširuje ne samo zbog velike palete boja. Kod ocenjivanja, naročito kod crnih, traži se da imaju zeleno-sjajnu boju. Kod belih, čisto belo perje bez žućkastih naleta. Kod žutih, mora da ispod perja izvire jaka žuta boja. Koren stabla pera mora biti jako žut. Kod plavih, često se pojavljuje vidljivo bela i flekasto plava boja. Graoraste boje kod petla i kokoške su različite. Kokoške su uvek po boji svetlije od petlova.
Kod crnih, prsa i butke su bez nekog velikog značaja a vrat je izrazito prekriven lučnim crticama; na krilnom trouglastom delu, kod petla, treba da bude jarebičasta boja, dok kod kokoške, bez značaja je perje u obliku badema ali vratno obeležje moraju da imaju.
Kod braon-crtastih, ravnomerno je raaspoređena zlatno-braon boja, i kao najvažnija stvar, vidljivo obeležje oblika potkovice. Relativno retke boje su: biserna-grao, boja breze i žuto-graorasta. Nove boje su crvena i zlatnovratna.
Patuljasta Kokin kina je mirna i umiljata rasa. Uslovi za njihovo držanje su čist peskovit pod ili mekana trava. One su više nego ekonomične a na prvom mestu ukrasne životinje.

braon

plava

Poslednji izmenio zoranknez dana Sre Apr 14, 2010 1:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

Broj poruka: 144
Datum upisa: 07.03.2010
Godina: 55

PočaljiNaslov: Kokin kina   Pon Apr 12, 2010 9:21 pm

Kokinkina
A evo i patuljastih petlova:

žuta

crna

zlatnovratna
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

Broj poruka: 272
Datum upisa: 06.04.2010
Godina: 34

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Pet Apr 16, 2010 6:50 pm

evo i mog pevca a i koke
Nazad na vrh Ići dole
ivan81

Broj poruka: 8
Datum upisa: 11.04.2010
Godina: 33

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Sub Apr 17, 2010 7:52 am

Da li je imao iko problema oko priploda zbog perja,tj. da li je potrebno maticnim jedinkama skracivati perje na nogama(petlicu) ili na repu(kokicama pa i petlu) da bi bilo uspesnije parenje?
Nazad na vrh Ići dole
sasar_le

Broj poruka: 175
Datum upisa: 23.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Sub Apr 17, 2010 10:31 am

Moj drug Marko nikad nije skracivao perje i nikad nije imao problema oko parenja. To je licno iskustvo, za druge ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Sub Apr 17, 2010 5:41 pm

ja sam pre za to da se pocupa perije oko kloake,ne potpuno vec da se proredi,jer pri sisanju ostaju ostri delovi perije i moze doci do povredjivanja,sto moze takodje uticati da jaja budu muckovi jer pevac ne moze lepo da je oplodi
Nazad na vrh Ići dole
ivan81

Broj poruka: 8
Datum upisa: 11.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Sub Apr 17, 2010 8:21 pm

Svaka cast drugari i na opisu rase i na iskustvu! Very Happy 5 bambija za predlog cupanja perja,mada mi je uvek zao skrnaviti lepe ptice na ovaj ili onaj nacin Very Happy Sutra je na novosadskom sajmu berza sitnih zivotinja(nije proverena informacija) pa cu vam sutra pustiti slike ako bude nesto interesantno...jel nekog zanima nesto odredjeno da potrazim?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Sub Apr 17, 2010 8:47 pm

pa mi smo ih napravili takvima kakvi su,na kraju krajeva i zene cupaju obrve a o depilaciji i da ne govorim a to i nije neko skrnavljenje nego pomoc i ulepsavanje,pozzz Very Happy Twisted Evil cheers
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Pon Apr 19, 2010 12:03 am

posle par nedelja nemoze nikako da dobije perije potreban je malo duzi period a i nesto nisam primetio da se nosivost smanjuje,na sisanom periju ce pre da se skuplja necistoca od izmeta i moze doci do infekcije...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

PočaljiNaslov: Re: Patuljasta kokinkina...   Pon Apr 19, 2010 10:39 pm

nisam znao da se ta osisana pera osuse mislio sam da nastavljaju da rstu sto je logicnije, zar ne ,mada ja ovako radim 10 god. i samo sam hteo da pomognem,jer sam probao i jedno i drugo,a mi bi mogli da se ovako nastavljamo u nedogled ja sam ovo prihvatio od jednog starog zivinara i pokazalo mi se mnogo bolje od sisanja ali svako moze da radi kako mu odgovara
Nazad na vrh Ići dole

Patuljasta kokinkina...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 21Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Similar topics

-
» Patuljasta kokinkina...
» Priprema živine za izložbe!
» Ko sta gaji od zivine ?
» Patuljasta jokohama...
» Spanjolska kokos

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu