Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Prijatelj foruma sajt o standardu zebraste zebe http://www.wix.com/vedranmatkovicos/szz#
Share | 

Trazim savet za lecenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Broj poruka: 531
Datum upisa: 03.01.2011
Godina: 19

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 04, 2012 10:22 am

Ja grit koristim kdo australijskih zeba i nemam problema za sada, da kucnem u drvo. Takođe ga koristim i kod divljih ptica...

Pozdrav!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Broj poruka: 540
Datum upisa: 03.05.2011
Godina: 16

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 04, 2012 11:27 am

i ja grit koristim,i dajem ga svim egzotama,takodje nemam nikakvih problema,cak mi se cini da ptice imaju mnogo bolji apetit
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Broj poruka: 629
Datum upisa: 12.12.2011
Godina: 18

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 04, 2012 11:53 am

Ja isto koristim grit i nemam problema dajem zebama vec 2 godine i nikad im se nije desilo nista
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Pet Jan 06, 2012 1:58 pm

Pazljivo sam ponaso ponasanje moje povredjene ptice i zakljucio sta je glavni problem. Trenutno se nalazi u manjem kavezu jer je imala problema u volijeri, na tom kavezu su hranilice spoljasnje sa okruglom rupicom za glavu, njeno hranjenj izgleda ovako, prvo trazi po mesavini semenke perile, uzima semenku na vrh kljuna, vadi glavu iz rupice, pomocu horizontalne zice na krugu ugurava semenku prema korenu kljuna i onda ljuska semenku i proguta je. Takodje kada jede semenke iz pipete koje stavljam izmedju zice primenjuje isti sistem, uzima semenku na vrhu kljuna i pomocu ivice pipete ugurava semenku prema korenu kljuna i ljuska je. Posto je hvatam na 2,3 dana da joj mazem mast cesto u kljunu nalazim semenke koje tesko guta. Definitivno je povredjen neki misic kljuna ili jezik. Vrlo zanimljivo ponasanje, sad mi je jos vise zao jer vidim koliko je ptica inteligentna. Snimicu ovih dana da vam bude jasnije ovo sto recima objasnjavam.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 11, 2012 3:15 pm

Drugari, danas sam bio u veterinarskoj apoteci ovde u Ćićevcu, nema neki veći izbor ali mi je prodavačica za dezinfekciju kaveza preporučila Oxicid S, a za pipu kod svih ptica AVISAN u spreju misllim da je, jer je u flašici čini mi se oko 300ml nisam siguran..... Koliko su ovi preparati dobri, da znam da li da uzimam ili ne ??

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
David

Broj poruka: 49
Datum upisa: 09.11.2011
Godina: 54

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 11, 2012 3:31 pm

za tebe i miksa avisan je dobar ali za manji broj ptica, inace je 150 ml kosta oko 300 din .Za prostor je dobar Vajgon procitati uputstvo
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Broj poruka: 724
Datum upisa: 23.12.2009
Godina: 36

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 11, 2012 11:20 pm

avisan je dobar samo za trenutno unistavanje ali ne pruza duzu zastitu
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Sre Jan 11, 2012 11:23 pm

E pa to, meni treba za duže vreme, Alexandre ti si mi rekao da je frontalajn dobar, pitao sam za njega i nisu ga imali, tek kad budem navraćao do Kg-a ili ako idem do Kruševca skoro, pa da ga potražim.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
predin

Broj poruka: 141
Datum upisa: 06.02.2012
Godina: 39

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Pet Feb 10, 2012 10:59 pm

Zako mi proveo 2 noci na -20 objasnio sam na Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) na 21.strani. sve je dobro jer se nije prehladio mislim va probavu i na disajne organe. Ali sad imam druge probleme.
1. problem je jedna noga mi je verovatno promrzla retko stoji na njoj i stopalo gde se racvaju prsti je otecen i boli ga na jaci dodir. Sta da radim?
2.problem je otpali nokti imaju slike na strani 21foruma Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) pitanje je da li ce izrasti novi?
3.problem je taj sto je sad poceo da cupa perje na ledjima. Kako spreciti?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Trazim savet za lecenje   Ned Feb 12, 2012 10:05 pm

Ovako, imao sam peh sa jednom pticom, zenka stiglica je u pitanju. Imala je veliku povredu na glavi, na potiljku, posle mnogo muke i truda spasio sam pticu, zarastanje rane traje vec 2 meseca, koristio sam antibiotsku mast(mast za oci) koja je odradila posao. Trenutan problem je da je ptica izgubila skoro sve perje na glavi i vratu, ostalo je samo malo od gornje maske. Da li postoji mogucnost da se ovo perje obnovi ili moram da cekam mitarenje? Mozda necim da tretiram kozu?
Nazad na vrh Ići dole

Trazim savet za lecenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Similar topics

-
» Trazim savet za lecenje
» Predlog u vezi teme bolesti i lecenje
» Rahitis
» Ujedi komarca i paukova
» Spisak Lekova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu