Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Share | 

Zemljotres ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
klokkende

Broj poruka: 70
Datum upisa: 29.12.2009
Godina: 43

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Sub Nov 06, 2010 1:37 pm

Sa kanarincima.... nemam pojma, osim sto su 2-3 mlada muzjaka bacili sitno perje!
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Broj poruka: 281
Datum upisa: 28.12.2009
Godina: 54

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Sub Nov 06, 2010 2:55 pm

U principu skoro sve zivotinje se uznemire kratak period pre zemljotresa. ja pamtim kada je bio onaj jak zemljotres u Bukurestu, zivina ga je predosetili koji minut ranije jer se izuzetno uznemirila.
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Broj poruka: 179
Datum upisa: 05.09.2010
Godina: 22

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Ned Nov 07, 2010 7:13 pm

Pozdrav svima.Grujo a odakle si ti?Ja sam samo 6 km udaljen od epicentra,tj Vitanovca,steta mi je ravna nuli,mada je bas dobro prodrmalo,glavni talas je nekako otisao iz Vitanovca ka Kraljevu i tamo haos napravio,a ovamo prema meni je bilo dosta slabije jer nista nije ruseno,na nekim starim kucama dimnjaci i tako nesto.

Svi kazu da zivotinje nisu reagovale pred ovaj zemljotres,i nikom nije jasno zasto jer sam cuo price da su pre kokoske pred zemljotres izletale iz kokosara i krestale,medjutim sada nista,samo su psi lajali kao ludi ali tek posle zemljotresa,medjutim moje kuce se nije culo,ja sam odmah izasao napolje da vidim jer mi je zivina u redu,medjutim vidim da su sve u kokosaru i miruju,samo su mi se misirke razletele po mraku gde su znale,spavale su mi na drvetu pa su neke pale na zemlju,valjda ih zbacio zemljotres od potresa onda su se poplasile kada je komsijsko kuce proslo pored njih i onda su odletele i nestale u mraku,video sam da nema sanse da ih nadjem i vratio sma se u sobu.Ujutru su bile po komsijskim kucama i drvecu i sve su dosle kuci.Tigrica mi je ujutru kad sam je izneo napolje bila skroz zgucena i preplasena ali to je verovatno i zato sto je bio zemljotres u 6 sati a ja sam je odmah posle izneo,ali se brzo oporavila,nisam primetio da joj je opalo neko pero,mada se i mitari u zadnje vreme pa ne bih ni povezao to sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Uto Maj 22, 2012 8:51 pm

Opet aktivna tema, stanje u Leskovcu je katastrofa

Sa svima koje sam kontaktirao ptice su im polomljene, bez jednog ili bez oba krila.Ko je imao mlade po gnezdima, mladi napusteni, parovi sve pucupani bez letnih pera za koje je reproduktivna sezona zavrsena. Cak i parovi kod kojih je jedan partner bacio bar 3,4 pera i kod njih je pauza minimum 3,4 nedelje. Ovo se odnosi na faunu, ja sam nekako imao srece, dan pred zemljotres sam aktivirao nocno svetlo u pticarniku gde su sva pera na broju, a par stiglica koje imam napolju nisu burnije reagovali, samo su malo bili ucutali kad sam ih obilazio jutros.

Uzimajuci u obzir ovo promenljivo vreme i ova kolebanja temperature. Nevremena koja se desavaju svaki dan, provala oblaka, grad i orkanski vetrovi, mogu da kazem da ne pamtim goru sezonu za stiglice u prirodi.
Kakvo je stanje kod vas?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje

Broj poruka: 2498
Datum upisa: 21.12.2009
Godina: 28

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Uto Maj 22, 2012 10:30 pm

Danas me je tokom dana zvalo oko dvadestak pticara uglavnom onih koji cuvaju FE , svi imaju "urgentni " problem kako da im ptice zaustave mitar jer su jutors nasli dosta perja po kavezima i volijerama, ptice rascupane i bez krila, najcesce oba....... Koje vitamine i sta da koriste, svi u panici, ali ptice su samo prezivele stres nocas tokom zemljotresa i tako odreagovale , i to je to....

Kod kanarinaca je situacija mnogo bolja, kod mene nikakvih problema nije bilo, a i kod kolega sa kojima sam se cuo.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka: 685
Godina: 26

PočaljiNaslov: Re: Zemljotres ...   Uto Maj 22, 2012 11:40 pm

Naravno nije mitarenje u pitanju vec stres. Desava se da ptice bace perje zbog nekog plasenja ili uznemiravanja preko noci, to moze biti mis a moze biti i iz cistog mira, bez razloga da imate jednog panicara medju pticama. Kada on istripuje da je uplasen i pocinje da baca perje, to je najcesce lancana reakcija i celo jato nema krilo ili 2. To je njihov mehanizam odbrane od napadaca koji meni nije bas najjasniji, nesto slicno kao sto oposuni padaju u nesvest kada vide opasnost i prave se mrtvi, ptice eto bacaju perje. Ptice bez perja bice neupotrebljive 2,3 nedelje, izrasce novo perje i posle ce opet moci da nastave reprodukciju ako u medjuvremenu ne udju u fazu prevremenog mitarenja. Trebaju se izvaditi iz grupne volijere ako ne mogu da lete i naravno skoro je obavezno davanje nekog multi vitamina da ne bi imunitet pao i na povrsinu isplivale neke nezeljene bolesti.
Nazad na vrh Ići dole

Zemljotres ...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Similar topics

-
» Zemljotres ...
» Zemljotres!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: -