Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Share | 

tigrica bolest

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
lebanac

Broj poruka: 3
Datum upisa: 22.11.2010
Godina: 19

PočaljiNaslov: tigrica bolest   Pon Dec 20, 2010 2:17 pm

imam problem sa tigricom.... izgleda da ima zatvor, naduvena je, ne mrda po ceo dan i ubrzano dise......... sta da radim? sta da joj dam?

Nazad na vrh Ići dole
Rea

Broj poruka: 760
Datum upisa: 31.10.2010
Godina: 41

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Pon Dec 20, 2010 3:15 pm

kada je ptica zadnji put jela pila i sta od hrane ?
Nazad na vrh Ići dole
lebanac

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Pon Dec 20, 2010 5:52 pm

jede ona vrlo malo.......... tri puta manje nego kad normalno jede........ dajem joj neki bio mix. proso muhar..........
Nazad na vrh Ići dole
igorsand

Broj poruka: 201
Datum upisa: 11.03.2010

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Pon Dec 20, 2010 11:56 pm

Labanac. Muzijak ili zenka? Napisi nesto vise. Pregledaj teme o bolestima i lecenju tu ima mnogo korisnih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

Broj poruka: 87
Datum upisa: 20.12.2010
Godina: 27

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Uto Dec 21, 2010 8:04 am

lebanac ::
imam problem sa tigricom.... izgleda da ima zatvor, naduvena je, ne mrda po ceo dan i ubrzano dise......... sta da radim? sta da joj dam?

pozz druze

Ako imas vise tigrica zajedno,a ta tigrica sto ti kunja ima zatvor je zenka vrlo moguce da hoce da snese prvo jaje. Desava se da mnoge ptice koje trebaju da snesu prvo jaje dobiju zatvor zbog jajeta. To se odklanja na sledeci nacin:
Uzmes mali spric od inekcije(naravno bez igle Very Happy ) i napunis ga jestivim uljem. Uhvatis tigricu i stavis joj vrh sprica u kloaku (guzu) i uspricaj malo unutru ulja i sa spoljene strane pospricaj i pusti tigricu i posmatraj je. Ubrzo bi trebala da izbaci jaje ako ima da prestane da ima zatvor.

zzz
Nazad na vrh Ići dole
lebanac

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Uto Dec 21, 2010 1:27 pm

hvala svima........ ali nažalost jutros je uginula........
Nazad na vrh Ići dole
igorijus

Broj poruka: 1
Datum upisa: 22.12.2010

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Sre Dec 22, 2010 2:31 am

Zdravo. Imam dve tigrice i dve zebice. Zebice su stare 6-7 godina, a talasasti papagaj muzjak i zenka zuta oko sest, do sada nije bilo vecih problema, osim sto je muzjaku gusa pre nekoliko meseci bila puna tvrdog zrnevlja pa smo mu davali antibiotike. Pre koji dan, muzjak tigrice je imao jak proliv, dao sam mu kamilicu i antibiotik koji je rekao veterinar. Sad mi je problem zenkica papagaja. Pre nekoliko meseci je pocela da skripi dok dise kada leti, tada su mi rekli da problem moze biti debljina. Ali sada vec neke tri nedelje nocu se kontinuirano cuje kako skripi dok dise . i to me brine. Majka je zvala veterinara, kaze da nije nista. Ali posto znam da ne obracaju paznju na ptice kao na vece zivotinje, ja ipak sumnjam da nije oboljenje pluca ili vazdusnih kesica od grinja. Zenkica je jako plasljiva, sta i kako da joj dam da se izleci ako su grinje. Sluzi nema na nosu, ali ocito otezano dise, perje je uredno, ali nije previse vesela, nije debela, pa pretpostavljam da je to razlog. Sta vi mislite? Hvala Vam na brzom odgovoru i na preporuci za terapiju.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Broj poruka: 760
Datum upisa: 31.10.2010
Godina: 41

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Sub Dec 25, 2010 1:57 pm

Otvorices post BOLESTI I PREVENTIVA tamo mozes naci dosta korisnih saveta kao i opise bolesti i sta aplicirati u datim momentima kad se kod ptica pojavi simptom bolesti Skripanje kako si rekao je cest simptom koji se manifestuje u vise vrsta bolesti sto znaci da nije vezan samo za grinje . Inace povedi racuna o hrani koju dajes ptici kao i samoj higijeni kao i o toploti prostorije gde se ptica nalazi faktori ili bolje receno uzrocnici same pojave su moguci zbog vise razloga .
Nazad na vrh Ići dole
Nightwing

Datum upisa: 06.02.2011

PočaljiNaslov: Bolesna tigrica   Ned Feb 06, 2011 11:08 am

Imamo mladu tigrica muskog pola, staru pola godine. Dobili smo je prije 3 mjeseca. Ptica se u zadnje vrijeme cudno ponasa. Sve cesce spava, jutros sam ga nasao kako mu glava spada, tj jedva je drzi i trese se i kao da ima problema sa ravnotezom, cak ponekad jede i zmiri. Apetit je normalan. Juce je letio i pjevao ali je inace mirniji u zadnje vrijeme i sve cesce stavlja glavu u perje. Zavije je i tako spava. zena i ja nemamo previse iskustva sa pticama i ovo nam je prva.
Ako neko ima savjet sta da radimo bili bi jako zahvalni
Nazad na vrh Ići dole
igorsand

Broj poruka: 201
Datum upisa: 11.03.2010

PočaljiNaslov: Re: tigrica bolest   Uto Feb 08, 2011 12:25 am

To je znak da je ozbiljno bolestan. Spava na podu kaveza? Mozda da ga stavis na toplije mesto. Toplota ce mu sigurno prijati. Tesko je ovako dati neki savet. Pokusaj pronaci u temama lecenje i bolesti.
Nazad na vrh Ići dole

tigrica bolest

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Similar topics

-
» Nimfa ili tigrica ?
» Pomoć-šta uzeti
» Mutacije tigrica
» Tigrica (Melopsittacus undulatus)
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu