Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a
Prijatelj foruma sajt o standardu zebraste zebe http://www.wix.com/vedranmatkovicos/szz#
Delite | 

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
szrtoma

Broj poruka: 9
Datum upisa: 12.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Ned Jun 19, 2011 8:45 am

I meni se javlja taj problem kod Stankovicevog i to najvise oko vrata bez obzira koliko vode sipao i koliko prskao. Bas i mene zanima od cega je to
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

Broj poruka: 320
Datum upisa: 26.08.2010
Godina: 22

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Ned Jun 19, 2011 9:45 am

szrtoma ::
I meni se javlja taj problem kod Stankovicevog i to najvise oko vrata bez obzira koliko vode sipao i koliko prskao. Bas i mene zanima od cega je to
i ja isto koristim inkubator od Stankovica, ali i meni nije jasno zasto se pojavljuje buđ...od vlage moze biti, ali u ovom slucaju nije jer je inkubator posle 2 ture ostao prazan i očišćen i sto je najvaznije suv stajao mesec dana i sad kad sam odlucio da odradim jos jednu turu, otvorim inkubator a on pun buđi i to po celom inkubatoru, a ne samo oko vrata.
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Broj poruka: 32
Datum upisa: 28.04.2010
Godina: 42

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sre Jun 22, 2011 7:38 am

Milane, ja kad ostavljam inkubator posle inkubiranja, posle pranja i brisanja ostavim vrata jedno dva dana otvorena, a i kad ih kasnije zatvorim prvo povadim sve čepove iz otvora za ventilaciju, tako da uvek ima strujanja vazduha kroz njega. A bilo bi dobro da u neku tacnu, recimo od saksija za cveće , staviš za jednu šaku negašenog kreča u prahu, pošto on upija vlagu iz vazduha i staviš u ink. dok stoji van upotrebe.
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

Broj poruka: 22
Datum upisa: 27.06.2011
Godina: 25

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Pon Jun 27, 2011 11:57 pm

dalibor ::
evo malo slika sta se desava unutar mog inkubatora kada krenu da se izvode....
pozz svima nov sam na forumu. Smile
vidim da i ti imas inkubator od gosn stankovica pa rekoh da te pitam za savet. mene je samo strah za vlagu, nesto mi se cini da mi je vazdusni mehur i suvise mali a sada im je 15 dan. hoce li to rasti vremenom sve do 21 dana?
uzgred ovo pilence plave ( sive ) boje je prelepo. ja vapim da jednog dana imam iste takve. Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sub Jul 02, 2011 8:04 am

koji razlog moze da bude 3 dana ranijeg leganja pilica? od 25 jaja 6 je izaslo, a 7 je uginulo na pola izlegnjivanmja. nanas im je 21 dan, a od ovo resto jaja nema nikakvog znaka da su poceli pilici da probijaju ljusku. sve mi je to mnogo konfuzno
Nazad na vrh Ići dole
jecham

Broj poruka: 268
Datum upisa: 21.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sub Jul 02, 2011 10:44 am

Ranije izleganje pilica je uglavnom zbog prevelike temperature u inkubatoru.
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sub Jul 02, 2011 11:17 am

temp mi jvo vreme bila oko 38,8. posto mi u prospektu za ink pise da treba da bude do 39.
nesto tu jeste poslo naopako. ovo resto pilica verovatno nikada nece da se izlegne. samo 6 pilica. Sad
Nazad na vrh Ići dole
jecham

Broj poruka: 268
Datum upisa: 21.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sub Jul 02, 2011 1:25 pm

Kod jednoslojnih inkubatora je jako vazno gde(na kojoj visini) meris temperaturu. Mislim da je kod njih preporucena temperatura(za tvoj slucaj 39-kako si rekao) u visini vrha jajeta.
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Sub Jul 02, 2011 3:13 pm

vazna je i visina gde se meri temp kao i visina sonde. za koju ja ne znam na kojoj visini treba da se nalazi posto sam je jednim slucajem slucajno pomerio.
glavni krivci mislim da su visoka temp i visoka vlaga. ali covek se na greskama uci. mada mi je mnogo zao malih pilica, dusa me za njima boli. Sad
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

Broj poruka: 353
Datum upisa: 02.09.2010
Godina: 38

PočaljiNaslov: Re: Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA   Čet Jan 26, 2012 7:01 pm

gde mogu nabaviti u prodaji vlagomer za ručno pravljeni inkubator
Nazad na vrh Ići dole

Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći

Similar topics

-
» Pomoc pri izleganju pilića!
» Mali Aleksandar-HITNO POMOC
» Drhtanje prednjih nogu!!!POMOC!!!!
» Prva pomoc kod povreda
» proliv, molim za pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina-